Dijital Pazarlama

Artık, işinizin kalbi Dijital Dünya’da da atmalı!
Siz arkanıza yaslanın, biz de Dijital Dünya’nın en güncel trendleri ve son teknoloji hizmetleri ile işinizi avantajlı konuma taşıyalım.

Teklif Al

Dijital pazarlama, internet, sosyal medya ve mobil platformlar aracılığıyla firmaların ürün ve hizmetlerini dijital ortamlarda tanıtmasını sağlayan pazarlama yöntemidir. Günümüzde online dünyanın en önemli satış kanallarından biri olan dijital pazarlama, internet bağlantısının olduğu her alanda kullanılmaya uygundur.
Diğer pazarlama yöntemlerine oranla çok daha düşük maliyetli ve potansiyel müşterilere ulaşma ağı daha güçlü olduğundan işletmeler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Hatta sektörde dijital pazarlama metotlarından uzak kalmayı tercih eden büyük çaplı işletmelerin kendini güncelleyemediğinden kısa zamanda unutulmaya yüz tuttuğu görülmüştür.
Son yıllarda adından sıkça söz edilen dijital pazarlama kavramı, 1990 yılında ortaya çıkmış ve ilk olarak 1994 yılında tıklanabilir banner reklamı yayınlanmıştır. Fakat dijital pazarlamanın tarihini kişi ya da kurumların çevrimiçi iletişime geçebildiği zamana yani e- postanın ilk gönderildiği yıl olan 1971’e dayandırmak da mümkündür.

Dijital Pazarlamanın Faydaları

# 1
Dijital pazarlamada, müşteri ile firma arasında iletişim bağı kuvvetlidir. Kullanıcılar deneyimlerini gerçek zamanlı olarak aktarabilir, hizmet veya üründen memnun kalıp kalmadıkları konusunda anında dönüş yapabilirler. Bu da firmaların hatalarını hızlıca düzeltebilmelerine, ürün ve hizmetini potansiyel müşterilerinin taleplerine uygun hale getirmelerine olanak tanır ve böylece her daim güncel kalmalarını sağlar.
# 2
Düşük maliyetlidir. Dijital pazarlamanın geleneksel pazarlama yöntemlerine oranla çok daha düşük maliyetli olduğu su götürmez bir gerçektir. Bir reklam filmi çekip televizyonda yayınlamanın maliyeti ile sosyal medyada etkili nüfuza sahip bir influencer ile anlaşmanın maddi külfeti arasında fark vardır.
# 3
Marka bilinirliğinizi artırmak için dijital pazarlama biçilmiş kaftandır. Doğru hedef kitlenizi belirleyip ulaşmak, onları müşterinize dönüştürebilmek demektir. Böylece hem size hitap eden geniş kitlelere kolayca ulaşır hem de asıl amaç olan satış ve kâr oranınızı artırırsınız.
# 4
Geleneksel pazarlamada reklamınız belirli sürelerde gösterilir ve siz kimlere ulaştığınızı, potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekip çekemediğinizi bilemeden yayından kalkabilir. Fakat dijital pazarlamada reklamınız 7/24 yayındadır ve daha önemlisi elinize birçok istatistikî veri ulaşır. Böylece reklamınızın ne kadar görüntülendiğini ve tıklandığını, eğer ürün reklamıysa kaç kişinin bu reklama tıklayarak ürünü satın aldığını görme avantajına sahipsiniz.

Dijital Pazarlamada Kullanılan Stratejiler

Firmanızı büyütmek için en etkili ve en güncel pazarlama yöntemlerinden biri olan dijital pazarlama çok geniş bir kavram olduğundan kendi içinde birçok kola ayrıldığını görmekteyiz. Kendini her geçen gün daha da ileriye taşımak isteyen şirketlerin Felt gibi profesyonel bir ekibe sahip ajanslarla bir araya gelip markasına uygun stratejilerle hareket etmesi yapılacak en doğru hamledir.

Bu stratejilerden en aktif kullanılanları

 • İçerik Pazarlama
 • Mobil Pazarlama
 • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
 • SEM (Arama Motoru Pazarlaması)
 • Video Pazarlama
 • Sosyal Medya Pazarlaması
 • Affiliate Pazarlama (Satış Ortaklığı)
 • İnfluencer Destekli Pazarlama
 • E- posta Pazarlama
 • Remarketing (Yeniden Pazarlama)
 • Viral Pazarlama
Felt Dijital Medya, deneyimli çalışma ekibi ile dijital pazarlama konusunda da sizin için en iyisini yapmaya hazır! Dilerseniz yalnızca dijital pazarlama konusunda dilerseniz de şirketinizin online dünyada var olmasını sağlayacak tüm alanlarda iş birliği yapabiliriz. Sizler için sunduğumuz diğer hizmetlere de göz atmak için lütfen tıklayınız.

İşinizi Büyütelim

Başarıya giden bu yolda beraber yürüyelim. Hemen ekibimizle irtibata geç ve büyümenin keyfini çıkar.