Marka ve Dijital İtibar

Artık, işinizin kalbi Dijital Dünya’da da atmalı!
Siz arkanıza yaslanın, biz de Dijital Dünya’nın en güncel trendleri ve son teknoloji hizmetleri ile işinizi avantajlı konuma taşıyalım.

Teklif Al

Markaların dijital reklam ve pazarlama faaliyetlerinin bilinirliklerini artırma, potansiyel müşterilerine ulaşma, satış ve kâr oranlarını yükseltme gibi amaçları olduğunu bilmekteyiz. Bu amaçlardan biri de marka ve dijital itibarlarını artırmak ve korumaktır.

Günümüzde dijitalleşen dünya ile birlikte firmaların marka ve dijital itibarlarının değerlendirilmesi de online platformlarda yapılır hale geldi. Dolayısıyla her gün biraz daha değişen ve yenilenen dünyada varlık göstermek isteyen firmalar, kontrolü elinde tutabilmek için itibar yönetimi konusunda dijitale ağırlık vermeye başladı.

Marka itibarı yönetiminde önceliğiniz hedeflerinize uygun bir marka kimliği oluşturmak olmalıdır. Sonrasında ise bu kimliği korumaya ve her geçen gün değerini artırmaya çalışmalısınız. Oluşturduğunuz markanın dijital itibarını artırmak ve en iyi şekilde yönetmek için:

  • Hedef kitlenizin sizi arayabileceği sosyal medya platformlarının hepsinde aktif olarak bulunun.
  • Sözlük ve forum gibi yorum sitelerinde yer alın. Böylece etkileşim sağlayıp marka bilinirliğinizi artırmış olursunuz.
  • Yaptığınız tüm değişiklik ve güncellemelerden kitlenizi haberdar edebilmek için basın bültenleri oluşturun.
  • Hakkınızda yapılan olumlu ya da olumsuz tüm yorum ve eleştirilere yanıt verin.
  • Olası troll saldırılarına veya karşılaşabileceğiniz diğer krizlere karşı her zaman bir planınız olsun ve gerektiğine hukuki yollara başvurmaktan çekinmeyin.
  • Ürün veya hizmetinizle ilgili çıkan her türlü sorunda çözüme odaklanın ve negatif durumları pozitife çevirmeyi ihmal etmeyin. Unutmayın ki var olan sorunu çözmeniz veya varsa hatanızı kabul edip telafi etmeniz en az kusursuz ürün ve hizmet sunmanız kadar etkilidir.
Marka değerinizi etkileyen birincil faktörlerden biri itibarınızdır ve dijital itibarınızı yönetmek için bütüncül bir strateji izlemeniz gerekmektedir. Sosyal medya veya alışveriş platformlarında olumlu yorumlar ve yüksek puanlar almanız tercih edilmenizde elbette etkilidir fakat kurumsal itibar ve değerinizi artırmada sadece bunlar yeterli değildir.

Aşağıda sıraladığımız tüm maddelere gerekli özeni gösterdiğiniz taktirde işletmenizin markalaşma ve dijital itibarını kazanıp geliştirme sürecini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz.

Tasarım
Özgün tasarlanmış bir web sitesi ve hazırladığınız tüm orijinal içerikler sizin dijital kimliğinizi oluşturur. Karşı tarafta iyi bir izlenim bırakmak ve markanız hakkında pozitif bir algı oluşturmak için tasarımlarınızın gücünden faydalanın.
SEO
İçeriklerinizin SEO uyumlu olarak hazırlanması arama motorlarında üst sıralarda çıkmanızı sağlayarak marka bilinirliğinizi artırır.
Pazarlama
Ürün ve hizmetlerinizi dijital ortamlarda doğru şekilde pazarlamanız marka ve dijital itibarınızı artırmada en önemli faktörlerden biridir.
Sosyal Medya Yönetimi
Sosyal medyayı etkili bir biçimde kullanmak/yönetmek yine marka değerinizi artıran, dijital itibarınızı güçlendiren etmenlerden biridir.
Felt Dijital Medya, tüm bu bahsedilen süreçleri sizler için adım adım planlayıp en doğru zamanda ve en doğru şekilde hayata geçirmenizi sağlar. İtibarınızı iyileştirmek, bilinirliğinizi artırmak ve daha fazla müşteriye ulaşıp satış- kâr oranınızı yükseltmek için Felt ile iletişime geçebilirsiniz.

İşinizi Büyütelim

Başarıya giden bu yolda beraber yürüyelim. Hemen ekibimizle irtibata geç ve büyümenin keyfini çıkar.