SEO Hizmetleri

Artık, işinizin kalbi Dijital Dünya’da da atmalı!
Siz arkanıza yaslanın, biz de Dijital Dünya’nın en güncel trendleri ve son teknoloji hizmetleri ile işinizi avantajlı konuma taşıyalım.

Teklif Al

Açılımı arama motoru optimizasyonu olan SEO, arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmak isteyen ve böylece daha büyük bir ziyaretçi kitlesine ulaşmayı hedefleyen işletmelerin son yıllarda sıkça başvurduğu bir yöntemdir. Ayrıca firmaların pazarlama bütçelerini artırmalarına gerek olmadan büyümelerine katkı sağlayan bir teknik olması da tercih edilirliğini etkilemiştir.

SEO uyumlu makale yazmak kolay bir işlem gibi görünse de içerikleri bu doğrultuda oluşturmak hakimiyet gerektiren bir işlemdir. SEO uyumlu içerikler sayesinde site trafiğinizde belirgin bir yoğunluk kazanabilir, ziyaretçilerinizin site içerisinde daha çok vakit geçirip yazılarınızı ilgiyle okumasını sağlayabilirsiniz.

SEO Uyumlu Makale Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özgünlük ve Akıcılık
Yazılarınızda özgün olmanız ve sürükleyici bir dil kullanmanız aynı konuda yazılmış binlerce içerik arasından biricik olmanızı sağlar. Kopya yazılar ile ziyaretçilerinizin karşısına çıkmamanız onların gözünde güvenilirliğinizi artıran önemli bir faktördür. Ayrıca Google’ın arama yapısı nedeniyle kopya içerikler en alt sıralara inmektedir.
Doğru Anahtar Kelime Seçimi ve Kullanımı
Yazınıza başlamadan evvel ana fikrinize uygun anahtar kelime seçmelisiniz. Etkili anahtar kelime seçmede Google’ın anahtar kelime planlayıcısını veya moz ve ahrefs gibi ücretli uygulamaları tercih edebilirsiniz. Bunun dışında belirlediğiniz anahtar kelime veya kelimelere yazınız boyunca birçok kez değinmeniz gerekir. Unutmayın ki yazılarınızı edebî bir kaygıyla değil pazarlama güdüsüyle SEO uyumlu olarak kaleme alıyorsunuz bu nedenle anahtar kelimeleri birçok yerde vurgulamanız yararınıza olacaktır.
Başlık ve Alt Başlık Kullanımı
İçeriğinizde başlık ve alt başlıklar kullanmanız hem ziyaretçileriniz için okuma kolaylığı sağlaması hem de Google botlarının sitenizi hızlıca tarayıp içeriğinizin ne ile alakalı olduğunu algılaması açısından önemlidir. Başlıklarınız ile metniniz birbirine uyumlu olmalıdır. Sırf tıklanma oranını artırmak için dikkat çekici başlıklar bulup altına alakasız yazılar yazmak bu noktada en çok yapılan hatalardan biridir ve yine güvenirliğinizin derinden sarsılmasına neden olur.
Site İçi veya Siteler Arası Linkleme
Yazınızı oluştururken başka bağlantılar eklemeniz içeriğinizi güçlendirir. Yazılarınızda ne kadar çok içerikler arası linkleme kullanırsanız içeriğiniz arama motorlarınca o kadar iyi algılanır.
İçerik Uzunluğunu Doğru Belirleme
İçeriğinizin kısa olması ele aldığınız konuyu layıkıyla anlatamamanıza sebep olur. Uzun içerikler ise hem metni okuması zor ve sıkıcı bir konuma sokabilir hem de uzattıkça metnin bağlamından kopmanıza sebep olabilir. Metninizi, anlatmak istediğiniz konuyu detaylı ama kafa karışıklığına mahal vermeyecek uzunlukta hazırladıktan sonra daha ilgi çekici bir hale getirmek için görsellerle destekleyebilirsiniz.
SEO uyumlu makalenin nasıl olması gerektiğine dair birçok bilgi vermemize rağmen bunu alanında uzman olan bir ekibe teslim etmeniz ve işletmenizin dijital mecralarda kapsamlı bir şekilde ele alınması sizin için oldukça faydalıdır. Felt Dijital Medya ile iş birliği yaptığınız taktirde tüm bu süreçlerden en kaliteli ve en verimli hizmeti alarak kolayca geçebilirsiniz.

İşinizi Büyütelim

Başarıya giden bu yolda beraber yürüyelim. Hemen ekibimizle irtibata geç ve büyümenin keyfini çıkar.