Sosyal Medya Yönetimi

Artık, işinizin kalbi Dijital Dünya’da da atmalı!
Siz arkanıza yaslanın, biz de Dijital Dünya’nın en güncel trendleri ve son teknoloji hizmetleri ile işinizi avantajlı konuma taşıyalım.

Teklif Al

İşletmelerin bilinirliklerini artırmak ve hedef kitlesi üzerinde olumlu bir algı yaratmak için kullandıkları en etkili pazarlama yöntemlerinden biri de sosyal medya yönetimidir. Etkili bir sosyal medya yönetimi sayesinde hedef kitlenizi etkilemenin yanı sıra geniş bir takipçi kitlesine ulaşarak potansiyel müşterilerinize de kolayca erişebilirsiniz.
Sosyal medya temelli pazarlamanın geleneksel pazarlama yöntemlerine göre oldukça düşük maliyetli olması, etkileşim hızının yüksekliği, çift yönlü iletişime açık oluşu sayesinde hedef kitleden olumlu/olumsuz dönüşlerin anında alınabilmesi, ürün veya hizmetinizin bir anda popüler olup satışlarınızda büyük bir artış meydana gelebilmesi gibi birçok pozitif yanı bulunmaktadır. Bu ihtimallerin hiç de uzak olmayışı, gerekli zaman ve emek verildiğinde başarı sağlanması işletmeleri sosyal medyanın gücünden faydalanmaya itmiştir.
Sosyal medyanın olumlu yanları olduğu gibi olumsuz tarafları da vardır. Öncelikle olumsuz yorumlara açık hale geleceğinizi bilmelisiniz ve bu “kötü” yorumları sadece siz değil ürün veya hizmetinizden faydalanan tüm kullanıcılarınız da görmektedir. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken sorunun nedenini açıklayan bir yanıt vermektir. Kullanıcıyı engellemek yerine hatayı gidermeye çalışmalısınız, ihmal varsa telafi etmelisiniz ve telafi ettiğinizi tüm kullanıcılarınızın bilmesini sağlamalısınız. Bunun dışında başarılı bir sosyal medya yönetimi için oldukça fazla emek harcamanız, zamanınızın büyük bir bölümünden feragat etmeniz gerekir.

Başarılı Bir Sosyal Medya Yönetiminin Olmazsa Olmazları

Yol haritanızı oluşturun!

Yol haritanızı oluşturun! Sosyal medya yönetiminde başarılı olmak isteyenlerin atacağı ilk adım brief çözümlemedir. Firmanın hedeflerini, hedef kitlesini, sizden beklentilerini, güçlü veya zayıf olduğu tarafları, hedef kitlesiyle iletişiminde kullandığı dili detaylıca öğrenmelisiniz. Çok yönlü araştırmalar yapıp olanın yanı sıra potansiyeli de görmeye odaklanmalısınız. Bu sayede planlarınızı belirlediğiniz, hedefe uygun stratejiler geliştirdiğiniz bir yol haritasına sahip olursunuz.

Analiz edin!

Analiz edin! Hem üzerinde çalıştığınız markayı hem de rakip markaları analiz edip gördüğünüz olumlu yanları geliştirebilir, olumsuz taraflardan da gerekli dersleri çıkarıp emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Ayrıca bu tarz analizleri periyodik aralıklarla yinelemeniz sektörde daima güncel kalmanızı sağlar.

Planlayın!

Planlayın! İlk iki süreci geçtikten sonra size gerekli olan tüm bilgilere hakim oldunuz. Şimdi de sosyal medya paylaşımlarınızı, reklam faaliyetlerinizi, içerik çeşitliliğinizi ve bütçenizi planlama vakti. İyi bir planlama sayesinde ne zaman ne yapacağınızı bilirsiniz. Ayrıca belirlediğiniz aralıklarda planlarınızın ne kadarını gerçekleştirdiğinizi incelemeyi de unutmayın.

Sizi yansıtan içerikler bulun!

Sizi yansıtan içerikler bulun! İçeriklerinizi oluştururken ilk adımda bahsettiğimiz brief çözümlemeye ekseriyetle bu aşamada ihtiyacınız olacaktır. Dijital kimliğinizi yansıtan, tarzınıza uygun ve müşteri profilinizin beklentisine yönelik ilgi çekici içerikler üretmelisiniz. Kısa videolardan oluşan içerikler, soru- cevap paylaşımları, anketler ve tasarım yönü kuvvetli görsellerle hedef kitleniz ile aranızda bağ oluşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya mecralarının yapısı ve kullanıcı profili aynı olmadığından her platforma ayrı içerikler hazırlamanız gereklidir.

Reklam planlaması yapın!

Reklam planlaması yapın! Markanızın etkileşimini artırmak için düzenli olarak reklam faaliyetleri ve kampanyalar gerçekleştirin. Bunların yanı sıra günümüzde sıkça başvurulan bir pazarlama yöntemi olarak influencerlar ile iş birliği yapmayı da düşünebilirsiniz.

Sosyal medya yönetimi alanında uzmanlığınız yoksa ve iyi bir yöneticiye ihtiyaç duyuyorsanız Felt Dijital Medya ile ortak çalışmalar yürütebilirsiniz. Felt, yaptığı analizler ve geliştirdiği stratejiler sayesinde iş hacminizi genişletmenizde, markanızı büyütmenizde ve nihayetinde kârınızı artırmanızda yardımcı olur.

İşinizi Büyütelim

Başarıya giden bu yolda beraber yürüyelim. Hemen ekibimizle irtibata geç ve büyümenin keyfini çıkar.